Zrób dziecku paszport na wakacje” w sobotę, 8 czerwca br. w godz. 10-15

Zrób dziecku paszport na wakacje” w sobotę, 8 czerwca br. w godz. 10-15

Szanowni Państwo,

 

Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Zrób dziecku paszport na wakacje”, która odbędzie się odbędzie się w sobotę, 8 czerwca br. w godz. 10-15 w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Impreza skierowana jest przede wszystkim do rodziców i dzieci, którzy w dni powszednie nie mają czasu, by załatwić formalności paszportowe. Tego dnia dyżurować będą pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, którzy będą przyjmować wnioski o wyrobienie paszportu. Ważne, by do urzędu przyszli obydwoje rodzice. Jeśli to jest niemożliwe, trzeba zabrać ze sobą zgodę potwierdzoną notarialnie. Trzeba również mieć ze sobą  zdjęcie dziecka (fotografia nie może mieć więcej niż pół roku).

Opłata za wyrobienie paszportu dla dziecka wynosi:

  • 30 zł – małoletni do 12. roku życia,
  • 15 zł – małoletni do 12. roku życia posiadający ważną Kartę Dużej Rodziny,
  • 70 zł – małoletni między 12. a 18. rokiem życia,
  • 35 zł – małoletni między 12. a 18. rokiem życia posiadający ważną Kartę Dużej Rodziny.

Kasa w tym dniu będzie czynna, płatności można dokonać kartą lub gotówką. Tego dnia będą też otwarte pobliskie punkty fotograficzne.

 

Żeby umilić najmłodszym formalności przy urzędzie, od strony alei IX Wieków Kielc odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Czekać będą m.in. dmuchańce, koło fortuny, malowanie twarzy. Swoje stoiska wystawią m.in. Policja, Straż Pożarna, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach czy Wodociągi Kieleckie. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziny z dziećmi do odwiedzenia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w sobotę 8 czerwca!

Skip to content