Cykl wiodący

W roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkolaki rozwijają swoje kompetencje w oparciu o dwa cykle pakietów. W grupach 1 i 2 jest to seria Supersmyki  która została stworzona w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli, którzy poszukują kreatywnych rozwiązań oraz inspiracji do codziennej pracy z przedszkolakami.

Publikacje przeznaczone są dla tych nauczycieli, którzy cenią sobie rzetelne metodyczne wsparcie, a jednocześnie chcą korzystać z własnego doświadczenia i sprawdzonych sposobów uczenia i wychowania.

Materiał przygotowany został w duchu pedagogiki twórczości i pedagogiki zabawy.

Połączenie tych dwóch metod wspiera holistyczny rozwój dziecka.

Takie podejście opiera się na teraźniejszych możliwościach dzieci, ich potrzebach i preferencjach oraz na dążeniu do przygotowania najmłodszych do wyzwań przyszłości. https://www.mac.pl/supersmyki

Dzieci z grupy 3 nasze starszaki natomiast pracują w oparciu o nowość

Strefa przedszkolaka to cykl przeznaczony do pracy z grupą dzieci 5- i 6-letnich, a także z grupami łączonymi.

Dla każdej z grup wiekowych zostały przygotowane karty pracy dostosowane poziomem trudności do wieku dzieci. Specjalne miejsce zajęła w nich część rozwijająca umiejętności polonistyczne i matematyczne. Nieodłączny element stanowią również publikacje uzupełniające: dla 5-latka Przygotowanie do czytania, pisania, liczenia, a dla 6-latka, Litery i liczby. Dodatkowo w cyklu zadbaliśmy o rozwijanie umiejętności kodowania, przygotowując publikację Kodowanie w przedszkolu. Zdobycie ich już na poziomie przedszkolnym może zaowocować kompetencjami cyfrowymi niezbędnymi do nauki programowania.

Cykl wzbogacony został o płyty muzyczne, które korespondują z tematami zawartymi w przewodniku metodycznym. Niewątpliwym ułatwieniem dla nauczyciela jest zamieszczenie w scenariuszach muzycznych kodów QR odsyłających do nagranych piosenek. https://www.mac.pl/strefa-przedszkolaka

Pakiety do języka angielskiego:

Czteropoziomowy kurs nauki języka angielskiego od 3-latka do 6-latka.

Pakiet w pełni zgodny z nową podstawą programową. Przeznaczony zarówno dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, jak i nauczycieli języka angielskiego. Stwarza możliwość dostosowania tempa pracy do indywidualnych potrzeb dziecka. Oparty na podejściu multisensorycznym – aktywizującym wszystkie zmysły. Wykorzystuje metodę reagowania całym ciałem (TPR). Bazuje na autorskim programie do języka angielskiego. Kurs wzbogacony nagraniami ułatwiającymi wprowadzenie i utrwalenie materiału leksykalnego.

Zawartość zestawu:

• karty pracy
  • wyprawka
  • minikarty

I love Boo. Język angielski poziom B+. Karty pracy

Karty pracy stanowią ważny element w procesie wprowadzenia dzieci w świat języka obcego. Kolorowe, bajkowe ilustracje zachęcą je do przygody z językiem angielskim. Karty pracy umożliwiają poznawanie i utrwalanie nowych słów i zwrotów poprzez angażowanie dzieci do różnych aktywności. Ćwiczenia ułożone są tak, aby jak najlepiej uzupełniały realizowany materiał. Na odwrocie każdej karty pracy zamieszczone zostały polecenia w języku angielskim i polskim. W skład publikacji wchodzą także naklejki do wykorzystania podczas pracy z kartami.

I love Boo. Język angielski poziom B+. Wyprawka

Zawiera 11 kart z elementami do wypychania, wycinania, składania oraz naklejania. Jest kompatybilna z plakatami – jej elementy można wykorzystywać w inscenizacjach historyjek, np. kukiełki bohaterów na paluszki dla każdego dziecka. Elementy wyprawki można także wykorzystać do gier i zabaw z kostką. Wyprawka zaprojektowana została w taki sposób, by miała wieloetapowe, bogate zastosowanie i uniwersalny charakter oraz by dzieci pragnęły się bawić jej elementami również po zakończeniu zajęć językowych.

I love Boo. Język angielski poziom B+. Minikarty

Każde dziecko otrzymuje zestaw 30 minikart ilustrujących najważniejsze słownictwo. W przewodniku metodycznym odnaleźć można wiele propozycji wykorzystania minikart w grach, zabawach, podczas śpiewania piosenek, w pracy z historyjkami. Minikarty idealnie pasują do kieszonek kostki edukacyjnej – dużych rozmiarów pomocy dydaktycznej, z przezroczystymi kieszonkami, w których umieszczać można także elementy z wyprawki.