Poznaj nasze przedszkole

Powstaliśmy  w czerwcu 2017 roku. Mieścimy się przy Kieleckim Parku Technologicznym w Kielcach. Dzięki wsparciu Grupy MAC naszym wyróżnikiem jest nowoczesne zaplecze multimedialne – tablice multimedialne w każdej sali, roboty do nauki programowania Photon, Wonder zestawy Dach i Dot. drukarka 3D, dywan interaktywny oraz oczyszczacze powietrza, a także profesjonalne oprogramowania do terapii dzieci. Posiadamy własną salę integracji sensorycznej oraz przestronny plac zabaw z miekką nawierzchnią,  w  spokojnej, zacisznej okolicy bez zgiełku tętniącego życiem miasta.   Dodatkowym atutem jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz bogata oferta zajęć edukacyjnych.

W ramach opłaty wpisowej oraz czesnego przedszkole zapewnia:

• opiekę nad dziećmi w godzinach od 6:30 do 18:00
  • grupy liczące do 20 os.
  • 2 wychowawców prowadzących zajęcia dydaktyczno wychowawcze oraz asystentów i nauczycieli wspomagających w przypadku grup, w których są dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
  • przestronne sale z bogatym wyposażeniem w pomoce dydaktyczne,
  • pracę z dziećmi w oparciu o pozytywną dyscyplinę ( certyfikaty do prowadzenia zajęć tą metodą posiada cała kadra przedszkola)
  • rodzinną atmosferę i współpracę opartą o dialog i empatię,
  • Karty pracy ( książki do zajęć oraz wyprawkę plastyczną) na każdy rok edukacji dziecka w przedszkolu,
  • realizację podstawy programowej z bardzo dobrym przygotowaniem dzieci 6 letnich do podjęcia edukacji szkolnej,
  • zajęcia z języka hiszpańskiego,
  • zajęcia z języka angielskiego,
  • diagnozę i opiekę logopedyczną,
  • zajęcia z psychologiem,
  • zajęcia z rytmiki,
  • zajęcia religii ( dla chętnych)
  • robotykę,
  • kodowanie,
  • arytmetykę mentalną ( dla 5-6 latków)
  • grupowe zajęcia terapii ręki
  • koło zainteresowań plastyczne,
  • koło zainteresowań matematyczne,
  • szachy,
  • bezpłatne zajęcia specjalistyczne dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz wwr w przypadku opinii
  • zajęcia specjalistyczne: integracja sensoryczna, terapia ręki, ( indywidualnie, fakultatywnie lub w ramach przedłożonych dokumentów)
  • wszystkie wycieczki, wyjazdy warsztaty, teatrzyki, pikniki, wg. kalendarium na dany rok szkolny.
  • Przedszkole w liczbach:
    • Całkowita liczba dzieci – 129 – za lata 2017-2023
    • Całkowita liczba nauczycieli, którzy pracowali w zygzaku za lata 2017-2023 – 20 os.
    • Nauczyciele wg stopni awansu zawodowego: 4 stażystów – tzw. przygotowanie do zawodu, 3 kontraktowych i 3 mianowanych
    • Asystentów dzieci – 4 osób
    • Specjaliści w tym terapeuci si, logopeda, psycholog i trenerzy zajęć dodatkowych

Ilość wydarzeń, uroczystości wg kalendarium – 280 łącznie za lata 2017-2023,  co daje rok rocznie około 46 wydarzeń

W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę 🙂 Przyjdź zobacz i wybierz zygzaka – zapraszamy serdecznie 🙂

Co robimy?

Wyróżnia nas bogata oferta zajęć edukacyjnych, dzięki, którym Twoje dziecko będzie się rozwijać na różnych płaszczyznach:

Język angielski i hiszpański

Przedszkolaki z wielką ochotą poznają świat! Są w idealnym wieku, aby rozpocząć swoją przygodę z językami. Podczas zajęć z języka angielskiego i hiszpańskiego dzieci uczą się przez zabawę. Umiejętności te na pewno przydadzą się im w dorosłym życiu.

Zajęcia fakultatywne

Stawiamy na aktywność! W Przedszkolu Zygzak mamy rozbudowaną ofertę zajęć dodatkowych. Doskonalenie umiejętności tanecznych, zgłębianie tajników karate czy trenowanie piłki nożnej? Z nami te wszystkie rzeczy są możliwe!

Wycieczki i warsztaty

Otaczający nas świat bardzo ciekawi przedszkolaków! Staramy się go poznać. Organizujemy wycieczki do bliższych i dalszych zakątków naszego regionu. Regularnie uczestniczymy w różnorodnych przedsięwzięciach i często odwiedzamy naszego sąsiada – Energetyczne Centrum Nauki.

Opinie rodziców

Wiemy, że to co robimy jest dobre, a najlepszym dowodem są opinie zadowolonych rodziców: