Wyprawka

Dziecko spędza w przedszkolu dużą część dnia. Zajęcia ruchowe, twórcze prace plastyczne, zabawy na świeżym powietrzu, posiłki mogą powodować konieczność zmiany garderoby, dlatego prosimy, by każde dziecko miało przygotowane:

• Luźne spodnie lub spódniczkę na gumkę albo getry, bluzkę, bluzę lub lekki sweterek (czyli ubiór „na cebulkę”). Pamiętajmy, że najważniejszym wyznacznikiem doboru stroju do przedszkola powinny być wygoda dziecka oraz warunki pogodowe.
  • Kapcie, najlepiej z zapiętkami, łatwo zapinane na rzepy.
  • Ubrania na zmianę, w podpisanym woreczku: majteczki, rajstopki, skarpetki, bluzeczki, spodnie, getry (3 komplety).
  • Getry lub spodenki i koszulkę w drugim podpisanym woreczku – strój na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.
  • Kubek, szczoteczka, pasta do zębów – podpisane.
  • Dla najmłodszych – podpisany śliniaczek.
  • Dla najmłodszych – niewielki kocyk (kołderka), poduszeczka i prześcieradło z gumką – podpisane.
  • Dla najmłodszych – raz w miesiącu jedno opakowanie mokrych chusteczek.