Zdalne przedszkole!

Zdalne przedszkole ? Czy się tak da ?

Dzięki wzajemnej współpracy całej społeczności przedszkola szczególne Cioci Ewy, rodziców i nauczycieli, po niejednej przygodzie, ucząc się obsługi komunikatora na błędach, wprowadzając nowe rozwiązania techniczne udało nam się wprowadzić zajęcia online- z wychowawcami dla dzieci.

Ale od początku.

Mieliśmy w domach pozostać na jakąś chwilę…. Ale ta chwila trwa. Zatem z potrzeby chwili działamy!

Najpierw przesyłaliśmy naszym przedszkolakom co dzień rano garść inspiracji od wychowawców a na fb zamieszczaliśmy ciekawostki. Potem postanowiliśmy przesyłać krótkie filmiki od nauczycieli – by pomóc dzieciom uporać się z tęsknotą za przedszkolem i zmobilizować do jeszcze małej cierpliwości 🙂 potem przyszła pora na słuchowiska dla dzieci czyli przeczytany przez nauczyciela utwór i nagrany dla dzieci Ciocia Ewa prowadzi zajęcia online z  hiszpańskiego,  Pani Paulina prowadzi angielski online, a wychowawcy łączą się od tego tygodnia z przedszkolakami i prowadzą zajęcia dydaktyczne.

By to wszystko się udało wszyscy mobilizujemy siły i napędzamy ten pociąg zdalnego przedszkola.