Terapia ręki w przedszkolu – zajęcia grupowe i indywidualne nowość w zygzaku

Terapia ręki w przedszkolu – zajęcia grupowe i indywidualne nowość w zygzaku

Drodzy miło nam poinformować, iż w naszym przedszkolu dzieci prowadzone mają zajęcia grupowe oraz indywidualne z terapii ręki.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego nauczyciela wychowania przedszkolnego.

„Terapia ręki to zespół indywidualnie dobranych, skoordynowanych działań i ćwiczeń, umożliwiających usprawnienie mechanizmów odpowiedzialnych za kontrolowanie ruchów kończyny górnej. Celem terapii ręki, która jest skierowana przede wszystkim do dzieci, lecz także osób dorosłych, które utraciły sprawność, jest m.in.: poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej, stabilizacja mięśni ręki i obręczy barkowej, a także zwiększenie zdolności manipulacyjnych dłoni.”

 

Skip to content