Podsumowanie miesiąca – luty 2020

„Idzie luty podkuj buty” mówi dobrze znane nam przysłowie, a że pogodna nas nie rozpieszczała to staraliśmy się łapać wszystkie momenty kiedy padał śnieg spacerując czy to bawiąc się na świeżym powietrzu.

Miesiąc rozpoczęliśmy od balu karnawałowego, o zabawę, atmosferę i wystrój sali balowej zadbały ciocie. Przedszkolaki w pięknych strojach przybyły na bal, przez moment mieliśmy wrażenie, że wszystkie wspaniałe postaci z bajek zawitały do naszego przedszkola.

Tuż po zabawie poważnie podeszliśmy do warsztatów z ratownikiem medycznym. Tym razem z Panem Marcinem uczyliśmy się prowadzić RKO.  Były to nasze 5 warsztaty, po których nasz Pan ratownik przyznał, że mamy ogromny potencjał w zapamiętywaniu szczegółów i dobrze sobie radzimy.

Na warsztatach w Energetycznym Centrum nauki próbowaliśmy oszukać swój mózg. Sprawdzaliśmy za pomocą kilku doświadczeń jak działa złudzenie optyczne. Trzeba przyznać, że edukatorzy z ECN znów zaszczepili w nas chęć do poznawania świata nauk ścisłych.

21 lutego w Dniu Języka Ojczystego tradycyjnie jak co roku zorganizowaliśmy wewnętrzny konkurs recytatorki pt. „Wierszem o Emocjach” .  Dzięki konkursowi cała społeczność przedszkolna miała okazję posłuchać swoich kolegów i koleżanek recytujących utwory mówiące o różnych emocjach.

Tematyka kosmosu, układu słonecznego, ale też zwierząt egzotycznych najbardziej przypadła do gustu naszym przedszkolakom i tak minął nam kolejny miesiąc roku szkolnego 2019/2020.

Skip to content