Podsumowanie miesiąca – kwiecień 2020

Czas tak szybko mknie już kwiecień nam minął a maj wita piękną wiosnąJ

Pewnie ciekawi jesteście co u nas?

Dzieci są bardzo pilne i realizują w domach materiały i inspiracje, które nauczyciele codziennie przesyłają rodzicom.   Z pomocą Cioci Ewy i Agnieszki udało nam się zorganizować zajęcia online dla dzieci z języka hiszpańskiegoJ Okazuje się że tęsknota za przedszkolem i rówieśnikami jest ogromna więc namiastka takich spotkań, możliwość opowiedzenia rówieśnikom o swoich przygodach, zabawach, aktywnościach czy nowych umiejętnościach  jest dla dzieci bardzo ważna. I tak niektórzy mają nową pasję – czytanie książek z rodzicami, Tymek na przykład uwielbia dzielić się z nami opowieściami o nowych przygodach pewnej czarodziejki. Kilkorgu dzieciom wypadły stałe zęby co oznacza że skarbonki w ich pokojach robią się coraz cięższe ( wiecie dlaczego – bo przychodzi wróżka zębuszka i za każdy ząbek zostawia grosik pod poduszką ). Gabrysia nauczyła się jeździć na rowerze, Jerzyk pomaga rodzicom na działce, Wiktor układa nowe budowle z ulubionych klików,  Filip jest wspaniałym pomocnikiem swojej mamy i ma talent do przygotowywania wypieków ( oj chyba mamy specjalistę w  samodzielnym przygotowaniu deserów J ), Adaś niechcący stał się fryzjerem … ale to opowieść na inny czas J Niektórzy mają swój plan dnia, inni spontanicznie organizują swój  czas, aktywności i inwencję twórczą.  Za sprawą małej inspiracji powstały w domach  super eko-stroje i eko-zabawki J Straszaki, które po wakacjach czeka nowa wielka przygoda – czyli szkoła otrzymały diagnozy gotowości szkolnej przygotowane przez wychowawców.

A co w przedszkolu? Wielkimi krokami przygotowujemy się na powrót. To trochę tak jak wielkie otwarcie. Będzie trochę inaczej ale najlepiej bo razem!

Skip to content