Podsumowanie miesiąca – grudzień 2020

Jak nam minął grudzień ?

Nowy rok na dobre już  zagościł i przyniósł nam prawdziwą polską zimę, z czego najbardziej cieszą się dzieci 🙂

A co wniósł w nasze życie grudzień, ostatni miesiąc starego roku ?

W grudniu obchodziliśmy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Włączyliśmy się również w akcję #razemnaświęta przygotowując paczkę dla chorej dziewczynki. Te dwie inicjatywy wpisują się w szerszy kontekst naszej działalności. Uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych, radość jaką przynosi nam dawanie czegoś innym jest równie cenna jak radość z otrzymywania!

Przedszkole odwiedził również wspaniały gość, ten najbardziej wyczekiwany przez dzieci – wizyta Świętego Mikołaja otoczona była nutą tajemniczości, worki prezentów które zostawił nam pod choinką uradowały wszystkie dzieci, ale najbardziej radość sprawiła sama wizyta. Dzieci dostrzegły świętego Mikołaja przez okna sal.  Od tego spotkania zaczęła nam towarzyszyć magia świątecznego czasu, dzieci wraz z wychowawcami przygotowały dla rodziców i bliskich, krótkie występy jasełkowe, które zostały nagrane i zmontowane w filmiki oraz samodzielnie wykonane drobne upominki.

Zamierzoną tematykę zajęć udało się w pełni zrealizować w każdej z grup. Koła zainteresowań, plastyczne oraz z kodowania uatrakcyjniają pobyt w przedszkolu. Koniec roku to również czas podsumowań dlatego w naszych salach słychać było rozmowy o tym, w jaki sposób spędziliśmy święta i Nowy Rok.  Kiedy Święta Bożego Narodzenia minęły, z nową energią ochoczo zabraliśmy się do wspólnej zabawy i nauki 🙂

 

 

 

 

Skip to content