Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2021/2022

Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2021/2022

 

Kolejny rok szkolny rozpoczęliśmy zgodnie z planem. Do przedszkolnej rodziny dołączyły nowe najmłodsze dzieci. Ich właściwe uczęszczanie do zygzaka poprzedziły tygodniowe zajęcia adaptacyjne. Wraz z pierwszym września przedszkolaki zaczęły kolejną przygodę z zabawą i nauką. Do przedszkola dotarły pakiety edukacyjne i nowe pomoce. Sale zajęć zostały przygotowane przez wychowawców, zmienił się nieco układ mebli i rozplanowanie kącików stałych i tematycznych. Wszystkie zaplanowane zajęcia rozpoczęły się zgodnie z panem. Nasze przedszkolaki uczestniczą w zajęciach z języka hiszpańskiego i angielskiego, poczucie rytmu i pierwsze próby gry na instrumentach prowadzi nauczyciel rytmiki. Za kondycję fizyczną odpowiada Ciocia Ania. Nad dźwięcznością i właściwą artykulacją głosek u dzieci czuwa Ciocia Kasia nasz logopeda. Wszyscy wychowawcy prowadzą koła zainteresowań.  Już kolejny rok największym zainteresowaniem cieszą się kodowanie oraz zajęcia plastyczne a także szachy. Wsparciem psychologicznym otacza nas Ciocia Ida, która wspiera pracę wychowawców, jest też wsparciem dla rodziców dzieci ale przede wszystkim pomaga dzieciom zrozumieć i poradzić sobie z różnymi emocjami.

Nowością w zygzaku są zajęcia integracji sensorycznej a wszystko dzięki  współpracy z Centrum Zaawansowanej Fizjoterapii Tactum Sanitas i Panią Kasią Zawadą. W przedszkolu można dokonać odpłatnie diagnozy integracji sensorycznej dziecka, a następnie skorzystać z komercyjnych zajęć SI już w przedszkolu ( jest to znaczne ułatwienie dla rodziców dzieci). Zajęcia Si odbywają się w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, a terapeuta kontaktuje się z rodzicami w dostępny ustalony sposób omawiając postępy dziecka czy udzielając wskazówek. Zajęcia Si stanowią również element wsparcia dla dzieci posiadających wydane przez poradnie psychologiczno- pedagogiczną orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego a także dla dzieci posiadających wwr.

 Zaplanowane kalendarium uroczystości i wydarzeń realizujemy zgodnie z planem a to oznacza, że w zygzaku nie ma czasu na nudę?

Poza bazowymi zajęciami nasze przedszkolaki mogą skorzystać z zajęć fakultatywnych od lat są to : tańce, karate, piłka.

Udało nam się dzięki wsparciu rodziców a także współpracowników zorganizować akcje pomocowe . Zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych artykułów na rzecz bezdomnych zwierząt. Zebraliśmy środki czystości dla dzieci z Afryki, adoptowaliśmy wirtualnie panterę śnieżną, zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek i pomocy plastycznych dla dzieci z oddziału onkologii kieleckiego szpitala a także zorganizowaliśmy świąteczną wizytę naszych #Supersmyków czyli maskotek – głównych bohaterów z najnowszych pakietów edukacyjnych dla dzieci, które to świątecznymi układami tanecznymi wraz ze Szkołą Tańca Caramelo wprowadziły dzieci w świąteczny klimat ? Jesienią udało nam się wybrać na pierwsze wycieczki oraz pierwsze warsztaty naukowe w energetycznym centrum nauki.

Okres przedświąteczny zdominował zdecydowanie klimat przygotowań do występów jasełkowych i nagrywania filmików w grupach. A tuż po nowym roku czekają nas zabawy karnawałowe?

Nasi wychowawcy podnoszą swoje kwalifikacje biorąc udział w e – konferencjach, webinariach, szkoleniach i kursach kwalifikacyjnych co nas bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że kolejny semestr pracy przyniesie wiele ciekawych doświadczeń oraz same pozytywne chwile.

Skip to content