Menu od 6-10.03.2023r.

Menu od 6-10.03.2023r.

Jadłospis 6-10 marca  2023r.       Niepubliczne Przedszkole Zygzak

       Śniadanie/ śniadanie diety (różnice w kolorze czerwonym)  Obiad  Diety –  bezmleczna  POZOSTAŁE DIETY !!! różnice w posiłkach
Poniedziałek  pieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g ser żółty 15g  szynka 15 g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochodnezupa krem z białych warzyw z grzankami 250ml (pietruszka – korzeń, ziemniaki, seler, kalafior, por, śmietana 18%, olej rzepakowy, sól, pieprz, grzanki ) alergeny: gluten i pochodne, mleko i pochodne, seler spaghetti bolognese 180g (makaron bezjajeczny z pszenicy, pomidory, mięso mielone wieprzowe, cebula, sól, pieprz, czosnek, bazylia) alergeny: zboża zawierające gluten owoc 80-110g, paluszki chlebowe 15g
alergeny: gluten i pochodne
zupa bez śmietany    bzbl: zupa bez śmietany    
Wtorekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g ser twarogowy 20g miód 10g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko,kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne,soja i pochodne, jaja, sezam i pochodne, gorczycakrupnik z kaszą jęczmienną 250ml (mięso drobiowe, kasza jęczmienna, marchew, pietruszka – korzeń, por, ziemniaki, sól, ziele angielskie, liść laurowy, olej rzepakowy, natka pietruszki ) alergeny: seler, gluten i pochodne   kotlet schabowy panierowany 70g (schab wieprzowy, jaja, bułka tarta, olej rzepakowy, sól), ziemniaki 100g, surówka z kapusty czerwonej 70g (kapusta czerwona, jabłko, marchew, cebula lub por, olej roślinny, pieprz, sól, sok z cytryny)
alergeny: zboża zawierające gluten, jaja ciasto drożdżowe z rodzynkami 40g (mąka pszenna, jaja, masło, cukier, środek spulchniający, rodzynki), sok owocowy 150ml
alergeny:  zboża zawierające gluten, jaja,  mleko i produkty pochodne
            bułeczka drożdżowa z rodzynkami 40g (mąka pszenna, jaja, olej rzepakowy, cukier, drożdże, rodzynki)
alergeny:  zboża zawierające gluten, jaja
  bzbl: – zupa bez ziemniaków ryż 100gbułeczka drożdżowa z rodzynkami 40g (mąka pszenna, jaja, olej rzepakowy, cukier, drożdże, rodzynki)
alergeny:  zboża zawierające gluten, jaja     bwp: kotlet z filetu drobiowego panierowany 70g (filet drobiowy, jaja, bułka tarta, olej rzepakowy, sól), ziemniaki 100g, surówka z kapusty czerwonej 70g (kapusta czerwona, jabłko, marchew, cebula lub por, olej roślinny, pieprz, sól, sok z cytryny )
alergeny: zboża zawierające gluten, jaja
Środapieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g jajko na twardo  25 g pasztet  20 g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, jaja, sezam i pochodne, soja  zupa buraczkowa 250ml (wywar mięsno warzywny, buraki, marchew, pietruszka – korzeń, por, ziemniaki, masło roślinne, śmietana 18%, sól, pieprz)
alergeny: mleko i produkty pochodne, seler kaszotto z warzywami 180g (kasza pęczak, marchew, pietruszka – korzeń, fasolka szparagowa, brokuły, papryka, cukinia, groszek zielony, cebula, czosnek, oregano, oliwa, sól, pieprz) alergeny:- serek homogenizowany 150g (jogurt naturalny, cukier), chrupki kukurydziane 15g
alergeny: mleko i pochodne
zupa bez śmietanymus owocowy 150ml alergeny: seler  bzbl: – zupa bez śmietany i bez ziemniaków mus owocowy 150ml alergeny:-  
Czwartekpieczywo mieszane 50g masło 5 g / tłuszcz roślinny 5g krakowska z indyka 15 g ser żółty 15g  warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko,kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne  zupa koperkowa z makaronem 250ml (koper, marchew, pietruszka – korzeń, por, makaron bezjajeczny z pszenicy durum, cebula, śmietana 18%, sól, olej rzepakowy, pieprz)
alergeny: mleko i produkty pochodne, gluten i pochodne   gulasz z mięsa indyka w sosie własnym 80g (mięso indycze, olej rzepakowy, cebula, czosnek, sól,  pieprz, papryka mielona słodka, mąka pszenna), ryż paraboliczny 100 g; surówka z kapusty pekińskiej 70g (kapusta pekińska, papryka, cebula, oliwa z oliwek, sól, pieprz) alergeny: zboża zawierające gluten   owoc 80-110g, wafle ryżowe 15g
alergeny: –
zupa bez śmietany          bzbl: – zupa bez ziemniaków i bez śmietany  
Piątekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g śmietana 18%, rzodkiewka, sól, pieprz) polędwica 15g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) mleko 200ml alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne   alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne  pomidorowa z ryżem 250ml (kurczak świeży, indyk, cebula, marchew, pietruszka, seler, przecier pomidorowy 30%, por, sól, liść laurowy, pieprz, ziele angielskie, ryż, natka pietruszki) alergeny: seler ryba w panierce cytrusowej 70g (ryba filet – mintaj, miruna, dorsz, mąka pszenna, jajka, skórka z cytryny, sok z cytryny, sól, pieprz), ziemniaki 100g, surówka z kapusty kiszonej i jabłka 70g (kapusta kiszona, jabłko, cebula, olej roślinny, sól, pieprz) alergeny: zboża zawierające gluten, ryba, jaja, gorczyca   szarlotka  40g (mąka pszenna, jaja, olej rzepakowy, cukier, soda, jabłka, cynamon), jogurt naturalny 150ml
alergeny: gluten i pochodne, jaja, mleko i pochodne
            paluszki wielozbożowe 15g (mąka pszenna, olej roślinny rzepakowy, siemię lniane, sezam, czarnuszka, mąka żytnia, sól, mąka jęczmiennamąka pszenna graham,otręby pszenne, cukier, substancje spulchniające
alergeny: gluten i pochodne
bzbl: – kasza gotowana 100g paluszki wielozbożowe 15g alergeny: gluten i pochodne  

Dieta bezmleczna (BM): Z diety zostało wyeliminowane mleko i jego produkty.

Do obiadu podawany jest kompot z owoców sezonowych 150ml (woda, jabłka, śliwki, wiśnie, cukier)    Do śniadania podawana jest herbata owocowa 150ml

Wykaz składników produktów złożonych z uwzględnieniem alergenów mogących powodować alergię znajduje się w sekretariacie.

Pozostałe diety: jeśli w czwartej kolumnie nie jest wymieniony zmieniony skład to obowiązuje jadłospis z kolumny 2 (obiadowej): Dieta BZBL* Posiłki z wyeliminowanymi alergenami: ziemniaki, laktoza. Podawany jest makaron bezjajeczny, dieta bez wieprzowiny (BWP); Dieta bez truskawek (BT) – wyeliminowane truskawki.