Menu od 3-7.04.2023r.

Menu od 3-7.04.2023r.

Jadłospis 3-7 kwietnia 2023r.       Niepubliczne Przedszkole Zygzak

       Śniadanie/ śniadanie diety (różnice w kolorze czerwonym)  Obiad  Diety –  bezmleczna  POZOSTAŁE DIETY !!! różnice w posiłkach
Poniedziałek  pieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g frankfurterki 40g   mozarella 15g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier)  alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochodnezupa z czerwoną soczewicą  250ml (czerwona soczewica, przecier pomidorowy, marchew, pietruszka – korzeń, por, cebula, olej rzepakowy, sól, pieprz, śmietanka 30% ) alergeny:  mleko i pochodne    makaron z serem twarogowym i truskawkami  200g (makaron pszenny durum, ser twarogowy półtłusty, śmietana 18%, sól, olej rzepakowy, cukier, truskawki) alergeny: gluten i pochodne, jaja, mleko i produkty pochodne, truskawki wafle ryżowe, szynka i pomidorki 50g / jogurt naturalny 150ml
alergeny: soja i pochodne, mleko i pochodne
zupa bez śmietany   makaron z  truskawkami  200gBZBL: zupa bez śmietany i bez ziemniaków,

   
Wtorekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g ser twarogowy 20g / wędlina 20g dżem 10g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko, kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodnekapuśniak ze słodkiej kapusty z ziemniakami 250ml (kapusta świeża, marchew, pietruszka – korzeń, kiełbasa, por, cebula, ziemniaki, koncentrat pomidorowy 30%, olej rzepakowy, sól, pieprz)
alergeny: gorczyca, soja pulpety 100g (szynka wieprzowa b/kości, jaja, mąka pszenna, cebula, olej rzepakowy, sól, pieprz ) z sosem koperkowym (wywar, mąka pszenna, olej rzepakowy, śmietana 18%, koper, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz), kasza jęczmienna 100g; surówka z marchewki i jabłka 70g (marchewka, jabłka, sól)
alergeny: gluten, mleko i produkty pochodne, jaja
surówka z marchewki i jabłka ciasto z rabarbarem 40g  (mąka pszenna, mleko, jaja, cukier, rabarbar, środek spulchniający), kisiel owocowy 150ml (woda, sok owocowy, cukier, mąka ziemniaczana)
alergeny: gluten i pochodne, jaja , mleko
          ciasto z rabarbarem 40g  (mąka pszenna, olej roślinny, jaja, cukier, rabarbar, środek spulchniający)
alergeny: gluten i pochodne, jaja
BZBL: zupa bez ziemniaków,     BZBL: ciasto z rabarbarem 40g  (mąka pszenna, olej roślinny, jaja, cukier, rabarbar, środek spulchniający)
alergeny: gluten i pochodne, jaj
Środapieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g jajko na twardo 25 g krakowska z indyka 15 g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochodne  zupa fasolowa z makaronem 250ml (wywar rosołowo warzywny, fasola, makaron bezjajeczny, kiełbasa, marchew, cebula, czosnek, sól, pieprz, majeranek )
alergeny:  seler, soja, gluten i pochodne kotlety ziemniaczane z sosem pomidorowym  150g  (ziemniaki, cebula, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, jajko, czosnek, sól, pieprz, pieprz ziołowy, pulpa pomidorowa, olej rzepakowy);  bukiet gotowanych warzyw 70g (marchew, brokuł, kalafior, sól, pieprz) alergeny: gluten i pochodne, jaja owoc 80-110g, herbatniki 15g alergeny: gluten i pochodne
 BZBL: kotlety ryżowe z sosem pomidorowym 180g (ryż, cebula, bułka tarta, jaja, sól, pulpa pomidorowa, olej rzepakowy) alergeny: jaja      
Czwartekpieczywo mieszane 50g masło 5 g / tłuszcz roślinny 5g polędwica z indyka 15g  / 20g ser żółty 15 g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko, kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodneryżanka 250ml (wywar mięsno warzywny, marchew, pietruszka – korzeń, por, ryż, cebula, śmietana 18%, sól, olej rzepakowy, pieprz) alergeny: mleko i produkty pochodne, seler fileciki z piersi kurczaka 70g  (filet z piersi kurczaka, jaja, bułka tarta, olej rzepakowy, sól), ziemniaki gotowane 100g, buraczki na zimno 70g (buraczki, sól, pieprz, olej rzepakowy)
alergeny: mleko i pochodne, gluten i pochodne, jaja jogurt owocowy 150ml (jogurt naturalny, owoce, cukier), pałeczki kukurydziane 15g
alergeny: mleko i produkty pochodne
zupa bez śmietany     mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –BZBL: Zupa bez śmietany Ryż do 2.go dania 100g Mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –
Piątekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g serek wiejski 20g miód 10g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) mleko 200ml alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne  barszcz biały z ziemniakami i jajeczkiem 250ml (zakwas, marchew, pietruszka – korzeń, por, jaja, czosnek, ziemniaki,  pietruszka zielona, śmietana 12%,  majeranek, sól, pieprz ) alergeny: gluten i pochodne, soja, mleko i pochodne, jaja ryba panierowana 70g (ryba filet – mintaj/ miruna, mąka pszenna, jajko, mleko, sól, pieprz), ziemniaki gotowane 100g; surówka z kapusty kiszonej i jabłka 70g (kapusta kiszona, jabłko, cebula, olej roślinny, sól, pieprz)
alergeny:  zboża zawierające gluten, ryba, jaja, mleko i pochodne,  gorczyca i pochodne babeczka wielkanocna 40g (mąka pszenna, jaja, olej rzepakowy, cukier, środek spulchniający), sok owocowy 150ml
alergeny: gluten i pochodne, jaja, mleko i pochodne
  zupa bez śmietany       filet rybny saute 70g (ryba, sól, pieprz)      BZBL: zupa bez ziemniaków, bez śmietany CO DO RYBKI ZAMIAST ZIEMNIAKÓW     Ciasto ucierane 40g (mąka pszenna, jaja, olej rzepakowy, wanilia, środek spulchniający) alergeny: zboża zawierające gluten, jaja

Dieta bezmleczna (BM): Z diety zostało wyeliminowane mleko i jego produkty.

Do obiadu podawany jest kompot z owoców sezonowych 150ml (woda, jabłka, śliwki, wiśnie, cukier)    Do śniadania podawana jest herbata owocowa 150ml

Wykaz składników produktów złożonych z uwzględnieniem alergenów mogących powodować alergię znajduje się w sekretariacie.

Pozostałe diety: jeśli w czwartej kolumnie nie jest wymieniony zmieniony skład to obowiązuje jadłospis z kolumny 2 (obiadowej): Dieta BZBL- Posiłki z wyeliminowanymi alergenami: ziemniaki, laktoza. Podawany jest makaron bezjajeczny, dieta bez wieprzowiny (BWP); Dieta bez truskawek (BT) – wyeliminowane truskawki.

Skip to content