Menu od 27-31.03.2023r.

Menu od 27-31.03.2023r.

Jadłospis 27-31 marca 2023r.       Niepubliczne Przedszkole Zygzak

       Śniadanie/ śniadanie diety (różnice w kolorze czerwonym)  Obiad  Diety –  bezmleczna  POZOSTAŁE DIETY !!! różnice w posiłkach
Poniedziałek  pieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g  mozarella 15g schab pieczony 15g / 25g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochodnezupa ogórkowa z ziemniakami 250ml (ogórek kiszony, marchew, pietruszka – korzeń, por,  ziemniaki, śmietana 12%, olej rzepakowy sól,  pieprz) alergeny: mleko i produkty pochodne, gorczyca   spaghetti bolognese 180g (makaron bezjajeczny z pszenicy, pomidory, mięso mielone wieprzowe, cebula, sól, pieprz, czosnek, bazylia)
alergeny: zboża zawierające gluten   jogurt owocowy 150ml (jogurt naturalny, owoce, cukier), chrupki kukurydziane 15g
alergeny: mleko i produkty pochodne
  Zupa bez śmietany    BZBL: zupa bez śmietany i bez ziemniaków,

   
Wtorekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g ser twarogowy 20g / wędlina 15g miód 10g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko, kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodnezupa  kalafiorowa z ziemniakami 250ml (por, marchew, pietruszka – korzeń, kalafior, ziemniaki, śmietana 18%, ziele angielskie, olej rzepakowy, sól, pieprz, natka pietruszki) alergeny: mleko i produkty pochodne, seler   gulasz wieprzowy 90g (wieprzowina (szynka b/kości), cebula, mąka pszenna, olej roślinny, sól, pieprz, papryka mielona, ziele angielskie, liść laurowy), kasza jęczmienna 100 g, ogórki kiszone 70g (ogórki, sól, czosnek, koperek, chrzan) alergeny:  zboża zawierające gluten ciasto cytrynowe 40g (mąka pszenna, olej rzepakowy, cukier, jaja, sok z cytryny, skórka starta z cytryny, soda) , mleko 200ml
alergeny: zboża zawierające gluten, jaja
  Zupa bez śmietany           ciasto cytrynowe 40g (mąka pszenna, olej rzepakowy, cukier, jaja, sok z cytryny, skórka starta z cytryny, soda) BZBL: zupa bez śmietany i bez ziemniaków,     BZBL: ciasto cytrynowe 40g (mąka pszenna, olej rzepakowy, cukier, jaja, sok z cytryny, skórka starta z cytryny, soda) 
Środapieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g pasta jajeczna (jajka, musztarda, szczypior, jogurt naturalny, sól pieprz) 25 g  jajko na twardo krakowska z indyka 15 g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochodne  zupa grochowa z ziemniakami 250ml (wywar rosołowo warzywny, groch, ziemniaki, kiełbasa, marchew, cebula, czosnek, sól, pieprz, majeranek)
alergeny:  seler, soja, gluten i pochodne pierogi z serem białym i sosem waniliowym 180g (mąka pszenna, sól, ser twarogowy półtłusty, olej rzepakowy, cukier, jogurt naturalny , wanilia) alergeny: gluten i pochodne,jaja, mleko i produkty pochodne   owoc 80-110 g, wafle tortowe 15g (mąka pszenna, olej rzepakowy, substancja spulchniająca – węglan sodu)
alergeny: gluten i pochodne, soja
pierogi z mięsem 180g (mąka pszenna, jaja, mięso wieprzowe,  cebula, sól, pieprz, olej rzepakowy) , marchewka do chrupania 70g alergeny:  zboża zawierające gluten, gorczyca, jaja  BZBL: zupa grochowa z makaronem 250ml (wywar rosołowo warzywny, groch, makaron bezjajeczny, kiełbasa, marchew, cebula, czosnek, sól, pieprz, majeranek)
alergeny:  seler, soja, gluten i pochodne  
Czwartekpieczywo mieszane 50g masło 5 g / tłuszcz roślinny 5g polędwica z indyka 15g  25g ser żółty 15 g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko, kakao, cukier)   alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodnebarszcz ukraiński 250ml (fasola biała, buraki, marchew, pietruszka – korzeń, por, ziemniaki, śmietana 18%, sok z cytryny, olej rzepakowy, natka pietruszki, sól, pieprz, majeranek) alergeny: mleko i produkty pochodne   kotlet pożarski 70g (mięso drobiowe, bułka czerstwa, jaja, bułka tarta, cebula, olej roślinny, sól, pieprz), ziemniaki 100g,  bukiet gotowanych warzyw 70g (marchew, brokuł, kalafior, sól, pieprz) alergeny: zboża zawierające gluten, jaja, budyń waniliowy 150ml (mleko, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, cukier, cukier waniliowy), paluszki wielozbożowe 15g (mąka pszenna, olej rzepakowy, siemię lniane, sezam, czarnuszka, mąka żytnia, sól, mąka jęczmiennamąka pszenna grahamotręby pszenne, cukier, substancje spulchniające)
alergeny: gluten i pochodne , mleko i pochodne
Zupa bez śmietany     Mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –BZBL: Zupa bez śmietany i bez ziemniaków Ryż do 2.go dania 100g Mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –
Piątekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g serek wiejski 20g dżem niskosłodzony 10g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) mleko 200ml alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne  rosół z makaronem 250 ml (mięso z kurczaka, marchew, pietruszka – korzeń, por, olej rzepakowy, sól, natka pietruszki)  alergeny:  zboża zawierające gluten, mleko i pochodne, jaja paluszki rybne pieczone 70g (ryba filet – mintaj/ miruna, mąka pszenna, jajko, mleko, sól, pieprz), ziemniaki gotowane 100g; surówka z kapusty kiszonej i jabłka 70g (kapusta kiszona, jabłko, cebula, olej roślinny, sól, pieprz)
alergeny:  zboża zawierające gluten, ryba, jaja, mleko i pochodne,  gorczyca i pochodne ciasto  serem i  z owocami 40g (mąka pszenna, ser biały półtłusty, jaja, masło, cukier, soda, owoce), kisiel owocowy 150 ml (woda, sok owocowy, mąka ziemniaczana, cukier)
alergeny: zboża zawierające gluten, jaja, mleko i pochodne
        Ciasto ucierane 40g (mąka pszenna, jaja, olej rzepakowy, wanilia, środek spulchniający) alergeny: zboża zawierające gluten, jaja      Ciasto ucierane 40g (mąka pszenna, jaja, olej rzepakowy, wanilia, środek spulchniający) alergeny: zboża zawierające gluten, jaja

Dieta bezmleczna (BM): Z diety zostało wyeliminowane mleko i jego produkty.

Do obiadu podawany jest kompot z owoców sezonowych 150ml (woda, jabłka, śliwki, wiśnie, cukier)    Do śniadania podawana jest herbata owocowa 150ml

Wykaz składników produktów złożonych z uwzględnieniem alergenów mogących powodować alergię znajduje się w sekretariacie.

Pozostałe diety: jeśli w czwartej kolumnie nie jest wymieniony zmieniony skład to obowiązuje jadłospis z kolumny 2 (obiadowej): Dieta BZBL- Posiłki z wyeliminowanymi alergenami: ziemniaki, laktoza. Podawany jest makaron bezjajeczny, dieta bez wieprzowiny (BWP); Dieta bez truskawek (BT) – wyeliminowane truskawki.

Skip to content