Menu od 27.09.2021 do 1.10.2021

Menu od 27.09.2021 do 1.10.2021

Jadłospis 27 września – 1 października  2021r.      

 

 

 

 

Śniadanie / śniadanie diety (różnice w kolorze czerwonym)

 

Obiad

 

Diety – BCJM i bezmleczna

 

POZOSTAŁE DIETY !!!

Poniedziałek

 

pieczywo  mieszane 50g

masło 5g  tłuszcz roślinny 5g

miód 5 g

ser żółty 15 g / schab 15 g

warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)

kawa zbożowa 200 ml (mleko, kawa zbożowa, cukier)

alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne

 

żurek z ziemniakami i kiełbasą 250ml (ziemniaki, marchew, kiełbasa, zakwas na  żurek, liście laurowe, ziele angielskie, cebula, czosnek, chrzan, majeranek,  śmietana, sól, pieprz, oliwa

alergeny: gluten i pochodne, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne

 

penne z warzywami 170g (makaron bezjajeczny, marchew, groszek, papryka, pomidorki koktajlowe, pietruszka, oliwa )

alergeny: gluten i pochodne,

 

owoc 100-130 g/ podpłomyki –18g; alergeny: gluten, jaja, soja

żurek z ziemniakami i kiełbasą 250ml (ziemniaki, marchew, kiełbasa, zakwas na  żurek, liście laurowe, ziele angielskie, cebula, czosnek, chrzan, majeranek,  sól, pieprz, oliwa  alergeny: gluten i pochodne, ,sezam i pochodne bez śmietany

 

 

owoc 100-130g, chrupki kukurydziane 15g  alergeny: –

BZBS: żurek z jajkiem i kiełbasą 250ml (marchew, kiełbasa, zakwas na  żurek, jajko, liście laurowe, ziele angielskie, cebula, czosnek, chrzan, majeranek,  śmietana, sól, pieprz, oliwa

alergeny: gluten i pochodne, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne, jaja bez ziemniaków

 

BSTR: penne z warzywami 170g (makaron bezjajeczny, marchew, papryka, pomidorki koktajlowe, pietruszka, oliwa) alergeny: gluten i pochodne bez groszku

 

Wtorek pieczywo mieszane 50g

masło 5g tłuszcz roślinny 5g

wędlina z indyka 15g / 20g

ser biały półtłusty  20 g

warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)

mleko 200 ml

alergeny:  zboża zaw. gluten, mleko i produkty pochodne, soja i pochodne, sezam i pochodne

włoska zupa minestrone z grzankami 250ml  (woda, fasolka szparagowa, cukinia, pomidory, cebula, groszek, czosnek, fasola czerwona, sól, pieprz, bazylia, majeranek, kurkuma, papryka słodka, olej rzepakowy, grzanki z chleba pszennego- 12 g)  alergeny: gluten i pochodne, sezam i pochodne

 

pieczone kotlety mielone 70g (mięso mielone wieprzowe, cebula, jajko, bułka tarta, mleko, sól, pieprz, majeranek), ryż paraboliczny 70g, mizeria 70g (ogórek, sól, pieprz, śmietana 18%)   alergeny: gluten i pochodne, mleko, jaja

 

ciasto marchewkowe 50g (marchew, mąka pszenna, jajka, olej, cukier, soda, rodzynki, skórka z cytryny) / owoc 100-130g alergeny:  zboża zawierające gluten, jaja

 

pieczone kotlety mielone 70g (mięso mielone wieprzowe, cebula, bułka tarta, sól, pieprz, majeranek), ryż paraboliczny 70g, mizeria 70g (ogórek, sól, pieprz,)   alergeny: gluten i pochodne, bez jaj i mleka/śmietany

 

ciasto marchewkowe 50g (marchew, mąka pszenna, olej, cukier, soda, rodzynki, skórka z cytryny) / owoc 100-130g

alergeny:  zboża zawierające gluten, bez jaj

BSTR: włoska zupa minestrone z grzankami 250ml  (woda, fasolka szparagowa, cukinia, pomidory, cebula, czosnek, sól, pieprz, bazylia, majeranek, kurkuma, papryka słodka, olej rzepakowy, grzanki z chleba pszennego- 12 g)  alergeny: gluten i pochodne, sezam i pochodne bez fasolki i groszku

 

 

BWP: pieczone kotlety mielone 70g (mięso mielone drobiowe, cebula, jajko, bułka tarta, mleko, sól, pieprz, majeranek), ryż paraboliczny 70g, mizeria 70g (ogórek, sól, pieprz, śmietana 18%)   alergeny: gluten i pochodne, mleko, jaja

 

 

Środa pieczywo mieszane 50g

masło 5g tłuszcz roślinny 5g

pasztet z cukinii 20 g

schab pieczony 15g

warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)

kakao 200ml (mleko, kakao, cukier)

alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne,  sezam i pochodne, jaja

 

pomidorowa z zacierkami 250ml  (woda, marchew, seler, pietruszka, cebula,  pietruszka nać, mięso drobiowe, wołowe, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, przecier pomidorowy, zacierka z pszenicy durum) alergeny: gluten i pochodne, seler

 

ryba panierowana 60g (ryba, jaja, bułka tarta, olej rzepakowy, sól, pieprz), ziemniaki puree 100g ( ziemniaki, masło, mleko, sól),  surówka z marchwi i jabłka 70g (marchew, jabłko)  alergeny: gluten i pochodne, jaja, ryba,  mleko i produkty pochodne

 

owoc 100-130g, budyń waniliowy 150 ml (mleko, jaja, mąka pszenna, cukier, wanilia)  alergeny: gluten i pochodne, jaja, mleko

zupka jarzynowa z zacierkami 250ml  (woda, marchew, pietruszka, cebula,  pietruszka nać, mięso drobiowe, wołowe, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, zacierka z pszenicy durum) alergeny: gluten i pochodne,  alergeny:  – bez śmietany, bez selera, bez przecieru pomidorowego

 

 

 

owoc 100-130g, krążki ryżowe 15g  alergeny: –

 

 

BZBS: ryba panierowana 60g (ryba, jaja, bułka tarta, olej rzepakowy, sól, pieprz), kasza jaglana 100g, surówka z marchwi i jabłka 70g (marchew, jabłko)  alergeny: gluten i pochodne, jaja, ryba,  mleko i produkty pochodne

 

BR: –  kotleciki z kalafiora i płatków owsianych 120g (kalafior, płatki owsiane, jaja, sól, pieprz, oliwa, otręby do panierowania), surówka z marchwi i jabłka 70g (marchew, jabłko)

 

 

 

Czwartek pieczywo mieszane 50g

masło 5g tłuszcz roślinny 5g

ser żółty 15g dżem 30g

pasta z brokuła i jajka

warzywa 20g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)

kawa zbożowa 200 ml (mleko, kawa zbożowa, cukier)

alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne,jaja, sezam i pochodne

 

zupa krem z dyni z groszkiem ptysiowym 250ml  (woda, dynia, pomidory, marchew, koperek, groszek ptysiowy-10g, masło, cebula,  śmietanka 30%, sól, pieprz, kurkuma, papryka słodka i ostra) alergeny: gluten i pochodne, mleko i pochodne

 

pulpety drobiowe w sosie koperkowym 60 g (mięso drobiowe, bułka pszenna,  jajko, śmietana,  sól, pieprz, zioła prowansalskie), kasza pęczak 70g, chrupiące warzywa pieczone w glazurze sosu słodko kwaśnego 70g (marchew, pietruszka, seler, papryka, cukinia, miód, imbir, sezam ziarno, sól, pieprz, sok z cytryny, kurkuma, woda, olej) alergeny: zboża zawierające gluten, seler, sezam, jaja, mleko i pochodne

 

ciasto z owocami 50g (mąka pszenna, jaja, masło, owoce, środek spulchniający) / jogurt naturalny 150g  alergeny: gluten i pochodne, jaja, mleko

zupa krem z dyni z groszkiem ptysiowym 250ml  (woda, dynia, pomidory, marchew, koperek, groszek ptysiowy-10g, masło, cebula,  śmietanka 30%, sól, pieprz, kurkuma, papryka słodka i ostra) alergeny: gluten i pochodne, mleko i pochodne bez śmietany, bez pomidorów  

 

pulpety drobiowe w sosie koperkowym 60 g (mięso drobiowe, bułka pszenna,  sól, pieprz, zioła prowansalskie), kasza pęczak 70g, chrupiące warzywa pieczone w glazurze sosu słodko kwaśnego 70g (marchew, pietruszka, seler, papryka, cukinia, miód, imbir, sezam ziarno, sól, pieprz, sok z cytryny, kurkuma, woda, olej) alergeny: zboża zawierające gluten, seler, sezam, bez jaj i śmietanki

 

ciasto 40g (mąka pszenna, tłuszcz roślinny, cukier, środek spulchniający) – bez jaj;  kisiel domowy (woda, mąka ziemniaczana, sok owocowy, kawałki owoców)  alergeny: gluten

 

 

 

Piątek pieczywo mieszane 50g

masło 5g tłuszcz roślinny 5g

polędwica 15g

mozzarella 15 g / pasztet warzywny 15g

warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)

mleko 200 ml

alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochodne

kapuśniak z ziemniakami 250ml  (woda, żeberka, kapusta kiszona – kapusta, marchew, gorczyca, ziemniaki, marchew, cebula, liść laurowy, ziele angielskie, kminek, sól, pieprz) alergeny: gorczyca

 

naleśniki z serem białym i przesmażonymi jabłkami 2 szt. (mleko, jaja, mąka pszenna, sól, ser  biały półtłusty, jogurt, cukier, jabłko, cynamon) alergeny: mleko, jaja, gluten

 

pieczywo chrupkie 14g, owoc 100-130g alergeny: gluten, sezam

naleśniki z mąki kukurydzianej  z przesmażonymi jabłkami 2 szt. (mąka kukurydziana, woda, sól, cukier, jabłko, cynamon) alergeny: gluten bez jaj

 

 

 

 

BZBS: naleśniki z mąki kukurydzianej  z przesmażonymi jabłkami 2 szt. (mąka kukurydziana, jaja, woda, sól, cukier, jabłko, cynamon) alergeny: gluten, jaja

 

Dieta BCJM* Posiłki z wyeliminowanymi wymienionych alergenami: jaja, cytrusy (również w serkach, jogurtach, itp.), banany, mleko. Podawany jest makaron bezjajeczny.

Dieta bezmleczna (BM): Z diety zostało wyeliminowane mleko i jego produkty.

Do obiadu podawany jest kompot z owoców sezonowych 150ml (woda, jabłka, śliwki, wiśnie, cukier)

Do śniadania podawana jest herbata owocowa 150ml

Wykaz składników produktów złożonych z uwzględnieniem alergenów mogących powodować alergię znajduje się w sekretariacie.

Pozostałe diety: jeśli w czwartej kolumnie nie jest wymieniony zmieniony skład to obowiązuje jadłospis z kolumny 2 (obiadowej): dieta bez ziemniaków i białego sera (BZBS); dieta bez wieprzowiny (BWP); dieta bez ryby (BR); dieta bez strączków (BSTR)

 

Skip to content