Menu od 20-24.03.2023r.

Menu od 20-24.03.2023r.

Niepubliczne Przedszkole ZygzakJadłospis 20-24 marca 2023r.

   Śniadanie/ śniadanie diety (różnice w kolorze czerwonym)  Obiad  Diety –  bezmleczna  POZOSTAŁE DIETY !!! różnice w posiłkach
Poniedziałekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g ser żółty 15g płatki kukurydziane z mlekiem 200ml (płatki 15g) warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)   alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochodnezalewajka z ziemniakami i kiełbasą 250 ml (żur, ziemniaki, marchew, pietruszka – korzeń, por, kiełbasa, czosnek, pietruszka zielona, śmietana 18%, majeranek, olej rzepakowy, sól, pieprz) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i pochodne makaron ze szpinakiem, serem i pomidorkami 180g (olej rzepakowy, ser żółty/ mozzarella, zioła, sól, pieprz, szpinak, makaron bezjajeczny, śmietanka 30 %, cebula, czosnek, pomidor koktajlowy ) alergeny: gluten i pochodne, mleko i produkty pochodneZupa bez śmietany Makaron bez sera i śmietankiBZBL: zupa bez śmietany i bez ziemniaków, Makaron bez sera i śmietanki
 owoc 80-110g, pałeczki kukurydziane 15g alergeny: – 
Wtorekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g polędwica z indyka 15g / 25g serek z rzodkiewką (ser biały półtłusty, śmietana 18%, rzodkiewka, sól, pieprz) warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko, kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodnekapuśniak z ziemniakami 250ml (kiszona kapusta, marchew, pietruszka – korzeń, por, cebula, ziemniaki, koncentrat pomidorowy 30%, olej rzepakowy, sól, pieprz) alergeny: gorczyca ryż z warzywami, kurczakiem w sosie słodko kwaśnym 220g (ryż paraboliczny, mix warzyw- marchew, por, pietruszka, seler, papryka, ogórek kiszony, czosnek, miód, cytryna,przecier pomidorowy, sól, pieprz, olej rzepakowy) alergeny: seler ciasto jogurtowe 40g (mąka pszenna, jogurt, jaja, masło, cukier, soda), mleko 200 ml alergeny: zboża zawierające gluten, jaja, mleko i pochodne            ciasto ucierane 40g (mąka pszenna, olej, ksylitol, środek spulchniający)BZBL: zupa bez ziemniaków     BZBL: ciasto ucierane 40g (mąka pszenna, olej, ksylitol, środek spulchniający)
Środapieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g jajka na twardo 25 g kiełbasa krakowska 15g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochodnekrupnik z kaszą jęczmienną 250ml (mięso drobiowe, kasza jęczmienna, marchew, pietruszka – korzeń, por, ziemniaki, sól, ziele angielskie, liść laurowy, olej rzepakowy, natka pietruszki ) alergeny: seler, gluten i pochodne   kopytka 120g (ziemniaki gotowane, mąka pszenna tortowa, mąka ziemniaczana, jaja, olej rzepakowy, sól), fasolka szparagowa z masełkiem i bułeczką 70g (fasolka, masło, sól, bułka tarta pszenna) alergeny: zboża zawierające gluten, jaja, mleko i pochodnekopytka z bułką tartą 180 g ( ziemniaki gotowane, mąka pszenna tortowa, mąka ziemniaczana, jaja, olej rzepakowy, sól, bułka tarta, masło), fasolka szparagowa z masełkiem i bułeczką 70 g (fasolka, olej rzepakowy, sól, bułka tarta pszenna) alergeny: gluten i pochodne, jaja, bez masłaBZBL: zupa bez ziemniaków –     gotowane mięso drobiowe 80g, makaron bezjajeczny 100g, fasolka szparagowa z bułeczką 70 g (fasolka, olej rzepakowy, sól, bułka tarta pszenna)
 kisiel owocowy 150 ml (woda, sok owocowy, mąka 
 ziemniaczana, cukier), herbatniki 15g (mąka pszenna, olej 
 rzepakowy, substancja spulchniająca – węglan sodu) 
 alergeny: gluten i pochodne 
Czwartekpieczywo mieszane 50g masło 5 g / tłuszcz roślinny 5g ser żółty 15 g pasztet 20 g/ 25g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko, kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodnezupa krem z zielonych warzyw z groszkiem ptysiowym z 250ml (wywar mięsno jarzynowy, brokuł, groszek zielony, ziemniaki, koperek, masło, cebula, śmietanka 30%, sól, pieprz, kurkuma, groszek ptysiowy) alergeny: gluten i pochodne, mleko i pochodne schab w sosie własnym 90g (wieprzowina – schab b/kości, cebula, woda, olej rzepakowy, sól, pieprz), kasza pęczak 100g, surówka z marchwi i jabłka 70g (marchew, jabłko) alergeny: zboża zawierające gluten jogurt naturalny 150ml (mleko, bakterie jogurtowe), biszkopty 15g (mąka pszenna, jaja, cukier) alergeny: mleko i produkty pochodne, gluten i pochodne, jajaZupa bez śmietany     Mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –BZBL: Zupa bez śmietany Mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –
Piątekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g ser twarogowy 20g / wędlina 15g dżem niskosłodzony 10g mleko 200ml alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodnepomidorowa z makaronem 250ml (kurczak świeży, indyk, cebula, marchew, pietruszka, seler, przecier pomidorowy 30%, por, sól, liść laurowy, pieprz, ziele angielskie, makaron bezjajeczny, śmietana, natka pietruszki) alergeny: gluten i pochodne, seler, mleko i produkty poch.   ryba w panierce 70g (ryba filet – mintaj, miruna, dorsz, mąka pszenna, jajka, sól, pieprz), ziemniaki gotowane 100g, surówka z kapusty kiszonej i jabłka 70g (kapusta kiszona, jabłko, cebula, olej roślinny, sól, pieprz) alergeny: zboża zawierające gluten, ryba, jaja, gorczyca piernik 40g (jaja, kakao, mąka pszenna, olej rzepakowy, cukier, miód, środek spulchniający, przyprawa do piernika), owoc 80-110g alergeny: gluten i produkty pochodne, jaja, mleko i poch.Zupa bez śmietanyBZBL: Zupa bez śmietany ryż 100g do drugiego dania

Dieta bezmleczna (BM): Z diety zostało wyeliminowane mleko i jego produkty.

Do obiadu podawany jest kompot z owoców sezonowych 150ml (woda, jabłka, śliwki, wiśnie, cukier)       Do śniadania podawana jest herbata owocowa 150ml Wykaz składników produktów złożonych z uwzględnieniem alergenów mogących powodować alergię znajduje się w sekretariacie.

Pozostałe diety: jeśli w czwartej kolumnie nie jest wymieniony zmieniony skład to obowiązuje jadłospis z kolumny 2 (obiadowej): Dieta BZBL- Posiłki z wyeliminowanymi alergenami: ziemniaki, laktoza. Podawany jest makaron bezjajeczny, dieta bez wieprzowiny (BWP); Dieta bez truskawek (BT) – wyeliminowane truskawki.