Menu od 17-21.04.2023r.

Menu od 17-21.04.2023r.

Jadłospis 17-21 kwietnia 2023r.       Niepubliczne Przedszkole Zygzak

       Śniadanie/ śniadanie diety (różnice w kolorze czerwonym)  Obiad  Diety –  bezmleczna  POZOSTAŁE DIETY !!! różnice w posiłkach
Poniedziałek  pieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g frankfurterki 15g mozarella 15g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier) alergeny: zboża zaw. gluten, mleko i produkty poch., soja, sezam i poch.zalewajka z ziemniakami i kiełbasą 250 ml (żur, ziemniaki, marchew, pietruszka – korzeń, por, kiełbasa, czosnek, pietruszka zielona, śmietana 18%, majeranek, olej rzepakowy, sól, pieprz) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i pochodne   makaron z serem twarogowym i jabłkiem  200g  (makaron pszenny durum, ser twarogowy półtłusty, śmietana 18%, sól, olej rzepakowy, cukier, jabłko, cynamon )
alergeny: gluten i pochodne, jaja, mleko i produkty pochodne wafle ryżowe, szynka i pomidorki 50g, sok owocowy 150ml
alergeny: soja i pochodne
Zupa bez śmietany Makaron z jabłkiemBZBL: Zupa bez śmietany, zupa bez ziemniaków, Makaron z jabłkiem
Wtorekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g serek wiejski 20g   wędlina 15g dżem niskosłodzony 10g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko,kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne,soja i pochodne, jaja, sezam i pochodne, gorczycazupa z brukselką 250ml ml (brukselka, marchew, pietruszka – korzeń, por, ziemniaki, olej rzepakowy, śmietana 18%, natka pietruszki, sól, pieprz) alergeny: mleko i produkty pochodne kotlet pożarski 70g (mięso drobiowe, bułka czerstwa, jaja, bułka tarta, cebula, olej roślinny, sól, pieprz), ziemniaki gotowane 100g; surówka z czerwonej kapusty 70g (surówka z kapusty czerwonej 70g (kapusta czerwona, jabłko, marchew, cebula lub por, olej roślinny, pieprz, sól, sok z cytryny ) alergeny: gluten, mleko i produkty pochodne, jaja ciasto marchewkowe 40g (mąka pszenna, marchew, cukier, olej rzepakowy,  jajka, cynamon, środek spulchniający, cukier waniliowy), owoc 80-110g
alergeny: gluten i produkty pochodne, jaja
Zupa bez śmietany          BZBL: Zupa bez śmietany, zupa bez ziemniaków, ryż do drugiego dania    
Środapieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g pasta jajeczna (jajka, musztarda, szczypior, jogurt naturalny, sól pieprz) 25 g / jajko na twardo kiełbaska krakowska  20 g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty poch., jaja, sezam i poch, sojazupa fasolowa 250ml (wywar rosołowo warzywny, fasola,, ziemniaki, kiełbasa, marchew, cebula, czosnek, sól, pieprz, majeranek )
alergeny:  seler, soja   kluski śląskie z sosem pieczeniowym  200g (ziemniaki, mąka ziemniaczana, wywar warzywny, jaja, sól, mąka pszenna, masło, pieprz, papryka słodka), marchewka gotowana z groszkiem70g (marchew, groszek, sól, pieprz)
alergeny:  jaja, gluten i produkty pochodne, mleko i pochodne jogurt owocowy 150ml (jogurt naturalny, owoce, cukier), pałki kukurydziane 15g
alergeny: mleko i produkty pochodne
mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –BZBL:, zupa bez ziemniaków, – kasza wiejska 100g do 2.go dania Mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –    
Czwartekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g szynka 15 g  /25g ser żółty 15g  warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko, kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i poch.kapuśniak ze słodkiej kapusty z ziemniakami 250ml (kapusta, marchew, pietruszka – korzeń, kiełbasa, por, cebula, ziemniaki, koncentrat pomidorowy 30%, olej rzepakowy, sól, pieprz)
alergeny: gorczyca, soja   gulasz z mięsa indyka w sosie warzywnym 150g (mięso indycze, olej rzepakowy, cebula, czosnek, marchewka, pietruszka, por, sól,  pieprz, papryka mielona słodka, mąka pszenna), kasza jęczmienna 100 g
alergeny: zboża zawierające gluten   owoc 80-110g, paluszki wielozbożowe 15g (mąka pszenna, olej roślinny rzepakowy, siemię lniane, sezam, czarnuszka, mąka żytnia, sól, mąka jęczmienna, mąka pszenna graham, otręby pszenne, cukier, substancje spulchniające)
alergeny: gluten i pochodne
     BZBL: Zupa bez ziemniaków  
Piątekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g ser twarogowy 20g / wędlina 15g miód 10g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) mleko 200ml alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne  pomidorowa z ryżem 250ml / 300ml (kurczak świeży, indyk, cebula, marchew, pietruszka, seler, przecier pomidorowy 30%, por, sól, liść laurowy, pieprz, ziele angielskie, ryż, natka pietruszki) alergeny: seler paluszki rybne pieczone 70g / 90 g (ryba filet – mintaj/ miruna, mąka pszenna, jajko, mleko, sól, pieprz), ziemniaki gotowane 100g /150g; surówka z kapusty kiszonej i jabłka 70g / 100g (kapusta kiszona, jabłko, cebula, olej roślinny, sól, pieprz)
alergeny:  zboża zawierające gluten, ryba, jaja, mleko i pochodne,  gorczyca i pochodne ciasto z serem i  z owocami 40g / 70g g (mąka pszenna, ser biały półtłusty, jaja, masło, cukier, soda, owoce), wafle tortowe 15g (mąka pszenna, olej rzepakowy, substancja spulchniająca – węglan sodu)
alergeny: gluten i produkty pochodne, jaja, mleko i pochodne
        ciasto  z owocami 40g / 70g g (mąka pszenna, jaja, olej rzepakowy, ksylitol, soda, owoce)
alergeny:: gluten i produkty pochodne, jaja    
BZBL: makaron bezjajeczny do 2.go dania 100g   ciasto  z owocami 40g / 70g g (mąka pszenna, jaja, olej rzepakowy, ksylitol, soda, owoce)
alergeny:: gluten i produkty pochodne, jaja  

Dieta bezmleczna (BM): Z diety zostało wyeliminowane mleko i jego produkty.

Do obiadu podawany jest kompot z owoców sezonowych 150ml (woda, jabłka, śliwki, wiśnie, cukier)    Do śniadania podawana jest herbata owocowa 150ml

Wykaz składników produktów złożonych z uwzględnieniem alergenów mogących powodować alergię znajduje się w sekretariacie.

Pozostałe diety: jeśli w czwartej kolumnie nie jest wymieniony zmieniony skład to obowiązuje jadłospis z kolumny 2 (obiadowej): Dieta BZBL- Posiłki z wyeliminowanymi alergenami: ziemniaki, laktoza. Podawany jest makaron bezjajeczny, dieta bez wieprzowiny (BWP); Dieta bez truskawek (BT) – wyeliminowane truskawki.

Skip to content