Menu od 11.04.-14.04.2023r.

Menu od 11.04.-14.04.2023r.

adłospis 11-14 kwietnia 2023r.       Niepubliczne Przedszkole Zygzak

       Śniadanie/ śniadanie diety (różnice w kolorze czerwonym)  Obiad  Diety –  bezmleczna  POZOSTAŁE DIETY !!! różnice w posiłkach
Poniedziałek  WOLNEWOLNE  
Wtorekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g ser żółty 15g  krakowska z indyka 15g / 25g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko, kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochozupa ogórkowa z ziemniakami 250ml (ogórek kiszony, marchew, pietruszka – korzeń, por,  ziemniaki, śmietana 12%, olej rzepakowy sól,  pieprz) alergeny: mleko i produkty pochodne, gorczyca   spaghetti w sosie pomidorowym z groszkiem 180 g (makaron bezjajeczny z pszenicy durum, pomidory, cebula, groszek, sól, pieprz, czosnek, bazylia)
alergeny: zboża zawierające gluten kisiel owocowy 150 ml (woda, sok owocowy, mąka ziemniaczana, cukier), herbatniki 15g (mąka pszenna, olej rzepakowy, substancja spulchniająca – węglan sodu)
alergeny: gluten i pochodne

Zupa bez śmietany          BZBL: Zupa bez śmietany, zupa bez ziemniaków,    
Środapieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g płatki kukurydziane z mlekiem 200ml (płatki 15g) szynka 15g  / 25g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodnezupa jarzynowa 250ml (wywar mięsno warzywny, brokuły, marchew, pietruszka – korzeń, por, ziemniaki, olej rzepakowy, śmietana 18%, natka pietruszki, sól, pieprz )
alergeny: mleko i produkty pochodne kotlet mielony 70g (mięso wieprzowe, bułka czerstwa, jaja, bułka tarta, cebula, olej roślinny, sól, pieprz), ziemniaki gotowane 100g, surówka z kapusty pekińskiej 70g  (kapusta pekińska, papryka, cebula, oliwa z oliwek, sól, pieprz)
alergeny: zboża zawierające gluten, jaja owoc 80-110g, chrupki kukurydziane 15g
alergeny: –
Zupa bez śmietany  BZBL: Zupa bez śmietany, zupa bez ziemniaków, – kasza wiejska 100g do 2.go dania alergeny: jaja      
Czwartekpieczywo mieszane 50g masło 5 g / tłuszcz roślinny 5g ser twarogowy 20g dżem niskosłodzony 10g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kawa zbożowa 200ml (mleko, kawa zbożowa, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, soja, sezam i pochodne  zupa krem z białych warzyw z groszkiem ptysiowym 250ml (pietruszka – korzeń, ziemniaki, seler, kalafior, por, śmietana 18%, olej rzepakowy, sól, pieprz, mąka pszenna, środek spulchniający ) alergeny: gluten i pochodne, mleko i pochodne, seler potrawka z kurczaka z warzywami 120 g (mięso drobiowe, olej rzepakowy, marchew, koperek, czosnek, sól, pieprz, papryka mielona słodka, papryka mielona ostra, mąka pszenna, śmietana 18%), ryż paraboliczny  100g alergeny: mleko i pochodne budyń waniliowy 150ml (mleko, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, cukier, cukier waniliowy), wafle ryżowe 16g
alergeny: gluten i pochodne , mleko i pochodne, soja i pochodne
zupa bez śmietany     mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –BZBL: Zupa bez śmietany Mus owocowy 150ml (owoce) alergeny: –
Piątekpieczywo mieszane 50g masło 5g / tłuszcz roślinny 5g ser żółty 15 g pasztet  20 g warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka) kakao 200ml (mleko, kakao, cukier) alergeny: zboża zawierające gluten, soja, mleko i produkty pochodne, sezam i pochodne  rosół z makaronem 250 ml (mięso z kurczaka, marchew, pietruszka – korzeń, por, makaron bezjajeczny, olej rzepakowy, sól, natka pietruszki) 
alergeny:  zboża zawierające gluten, mleko i pochodne, jaja ryba w cieście 70g (ryba filet – mintaj, miruna, dorsz, mąka pszenna, jajka, sól, pieprz), ziemniaki gotowane 100g, ogórki kiszone 70g (ogórki, sól, przyprawy)
alergeny: zboża zawierające gluten, ryba, jaja, gorczyca ciasto z dynią 40g (jaja, dynia, mąka pszenna, olej rzepakowy, cukier, środek spulchniający), mleko  150 ml
alergeny: gluten i produkty pochodne, jaja, mleko i pochodne
             BZBL: makaron bezjajeczny 100g do 2.go dania owoc      

Dieta bezmleczna (BM): Z diety zostało wyeliminowane mleko i jego produkty.

Do obiadu podawany jest kompot z owoców sezonowych 150ml (woda, jabłka, śliwki, wiśnie, cukier)    Do śniadania podawana jest herbata owocowa 150ml

Wykaz składników produktów złożonych z uwzględnieniem alergenów mogących powodować alergię znajduje się w sekretariacie.

Pozostałe diety: jeśli w czwartej kolumnie nie jest wymieniony zmieniony skład to obowiązuje jadłospis z kolumny 2 (obiadowej): Dieta BZBL- Posiłki z wyeliminowanymi alergenami: ziemniaki, laktoza. Podawany jest makaron bezjajeczny, dieta bez wieprzowiny (BWP); Dieta bez truskawek (BT) – wyeliminowane truskawki.

Skip to content