Menu na tydzień od 4-7 maja 2021

Menu na tydzień od 4-7 maja 2021

Jadłospis 4-7 maja 2021r.      

 

 

 

 

Śniadanie / śniadanie diety (różnice w kolorze czerwonym)

 

Obiad

 

Diety – BCJM i bezmleczna

 

POZOSTAŁE DIETY !!!

Poniedziałek

 

  Wolne – Święto  Konstytucji 3 Maja    

 

Wtorek pieczywo  mieszane 50g

masło 5g BM+BCJM: tłuszcz roślinny

schab pieczony 15g BWP – polędwica z indyka 15g

jajko na twardo 30g BCJM: powidła niskosłodzone 5g

warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)

mleko 150 ml

BM+BCJM: herbata owocowa

alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, jaja

zupa koperkowa 250 ml (woda, ziemniaki, marchewka, pietruszka, śmietana, koperek, olej rzepakowy, sól, pieprz) alergeny: mleko i produkty poch.

 

spaghetti w sosie pomidorowym 250 g (makaron bezjajeczny z pszenicy durum, passata pomidorowa, marchewka, pietruszka, cebula, czosnek, zioła, oliwa, bazylia, sól, pieprz, ser żółty); różyczki brokułów gotowane na parze 100g alergeny: gluten, mleko i produkty pochodne,

 

jogurt owocowy 150g (mleko, kultury bakterii, owoce); biszkopty 15g alergeny: mleko, jaja, gluten

zupa koperkowa 250 ml (woda, ziemniaki, marchewka, pietruszka, koperek, olej rzepakowy, sól, pieprz) alergeny: –

 

spaghetti w sosie pomidorowym 250 g (makaron bezjajeczny z pszenicy durum, passata pomidorowa, marchewka, pietruszka, cebula, czosnek, zioła, oliwa, bazylia, sól, pieprz); różyczki brokułów gotowane na parze 100g alergeny: gluten,

 

mus owocowo-warzywny 150g (polskie owoce, buraczek czerwony); krążki ryżowe  15g alergeny: –

 

BZBS: zupa koperkowa z ryżem 250 ml (woda, marchewka, pietruszka, koperek, śmietana, olej rzepakowy, sól, pieprz) alergeny:  mleko i prod. pochodne bez ziemniaków

 

Środa pieczywo mieszane 50g

masło 5g BM+BCJM: tłuszcz roślinny

pasta jajeczna 30g (jajka, majonez, sól pieprz)

BCJM – polędwica z indyka 20g

ser biały 20 g BM+BCJM+BZBS: bez sera

BM+BCJM+BZBS: schab pieczony 15g

warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)

kawa zbożowa (mleko, kawa zbożowa) 150ml

BM+BCJM herbata owocowa  150 ml alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty poch, kakao

zupa ogórkowa 250ml (wywar mięsny, ziemniaki, ogórki kiszone, marchewka, pietruszka, śmietana, sól, pieprz, natka pietruszki) alergeny:  mleko i produkty pochodne

 

pałka z kurczaka pieczona 60g (pałka z kurczaka, sól, pieprz), ryż gotowany 100g, surówka z kiszonej kapusty 100g (kiszona kapusta, marchew, cebula, olej rzepakowy, natka pietruszki) alergeny: –

 

ciasto z owocami 40g (mąka pszenna, jaja, masło, owoce, cukier, środek spulchniający), kisiel 150ml (woda, sok owocowy, mąka ziemniaczana) alergeny: mleko i produkty pochodne, zboża zawierające gluten, jaja

 

zupa ogórkowa 250ml (wywar mięsny, ziemniaki, ogórki kiszone, marchewka, pietruszka, sól, pieprz, natka pietruszki) alergeny:  –

 

pałka z kurczaka pieczona 60g (pałka z kurczaka, sól, pieprz), ryż gotowany 100g, surówka z kiszonej kapusty 100g (kiszona kapusta, marchew, cebula, olej rzepakowy, natka pietruszki) alergeny: –

 

ciasto z owocami 40g (mąka pszenna, tłuszcz roślinny, owoce, cukier, środek spulchniający), kisiel 150ml (woda, sok owocowy, mąka ziemniaczana) alergeny: zboża zawierające gluten, bez jaj i masła

 

– BZBS zupa ogórkowa 250ml  z grzankami (wywar mięsny, ogórki kiszone, marchewka, pietruszka, śmietana, sól, pieprz, natka pietruszki, grzanki pszenne) alergeny:  mleko i produkty pochodne, gluten bez ziemniaków

 

 

 

Czwartek pieczywo mieszane 50g

masło 5g BM+BCJM: tłuszcz roślinny

dżem niskosłodzony 5g

biały ser 20g BCJM+BM: wędlina drobiowa 20g

miód 5g

warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)

kakao 150 ml (mleko, kakao)

BM+BCJM: kawa zbożowa (woda, kawa zbożowa)

alergeny: zboża zawierające gluten, mleko i produkty pochodne, kakao

zupa pomidorowa z makaronem 250ml (woda, pulpa pomidorowa, makaron pszenny, marchewka, pietruszka, por, śmietana cebula, olej rzepakowy, sól, pieprz, natka pietruszki) alergeny: mleko i produkty pochodne, gluten

 

kotlet mielony 60g (mięso wieprzowe, jaja, bułka pszenna tarta, olej rzepakowy, sól, pieprz), kasza jęczmienna gotowana 100g, buraczki na ciepło 100g (buraki czerwone, olej rzepakowy, sól, pieprz)   alergeny: mleko i produkty pochodne, gluten

 

jabłko 100g; herbatniki 16g alergeny: gluten

zupa pomidorowa z makaronem 250ml (woda, pulpa pomidorowa, makaron pszenny, marchewka, pietruszka, por, cebula, olej rzepakowy, sól, pieprz, natka pietruszki) alergeny: -, gluten

 

kotlet mielony 60g (mięso wieprzowe, bułka pszenna tarta, olej rzepakowy, sól, pieprz), kasza jęczmienna gotowana 10g, buraczki na ciepło 100g (buraki czerwone, olej rzepakowy, sól, pieprz)   alergeny: mleko i produkty pochodne, gluten bez jaj

 

jabłko 100g; herbatniki 16g alergeny: gluten

 

– BWP kotlet mielony z mięsa z indyka 60g (mięso drobiowe, jaja, bułka pszenna tarta, olej rzepakowy, sól, pieprz), kasza jęczmienna gotowana 10g, buraczki na ciepło 100g (buraki czerwone, olej rzepakowy, sól, pieprz)

Piątek pieczywo mieszane 50g

masło 5g BM+BCJM: tłuszcz roślinny

pieczone mięso z indyka 15g BM+BCJM: pieczone mięso z indyka 20g

ser żółty 15g  BM+BCJM: bez sera

warzywa 40g (sałata, ogórki, pomidory, papryka)

mleko 150 ml

BM+BCJM: herbata owocowa

alergeny: zboża zawierające gluten, jaja,  mleko i produkty pochodne

zupa zacierkowa 250ml (woda, mięso drobione, wołowe, marchewka, pietruszka, por, seler, sól, pieprz, natka pietruszki, makaron z pszenicy durum) alergeny: zboża zawierające gluten, seler

 

filet z ryby panierowany 60g (ryba, jaja, bułka tarta pszenna, olej rzepakowy, sól, pieprz), ziemniaki pieczone 100g, surówka z kapusty pekińskiej 100g (kapusta pekińska, kukurydza, papryka, olej rzepakowy, natka pietruszki) alergeny: ryba, jaja, gluten

 

ciasto z owocami 40g (mąka pszenna, jaja, masło, owoce, cukier, środek spulchniający); budyń 150ml (mleko, mąka ziemniaczana, cukier, wanilia)  alergeny: mleko i produkty pochodne, jaja, gluten

zupa zacierkowa 250ml (woda, mięso drobione, wołowe, marchewka, pietruszka, por,  sól, pieprz, natka pietruszki, makaron z pszenicy durum) alergeny: zboża zawierające gluten, bez selera

 

filet z ryby panierowany 60g (ryba, bułka tarta pszenna, olej rzepakowy, sól, pieprz), ziemniaki pieczone 100g, surówka z kapusty pekińskiej 100g (kapusta pekińska, kukurydza, papryka, olej rzepakowy, natka pietruszki) alergeny: ryba,  gluten bez jaj

 

ciasto z owocami 40g (mąka pszenna, tłuszcz roślinny, owoce, cukier, środek spulchniający); mus owocowy 150ml (polskie owoce)  alergeny:  gluten

 

BR: gotowane mięso drobiowe 60g, ziemniaki pieczone 150g, surówka z kapusty pekińskiej 100g (kapusta pekińska, kukurydza, papryka, olej rzepakowy, natka pietruszki alergeny: –

 

BZBS: kotlety rybne 60g (ryba, jaja, bułka tarta pszenna, olej rzepakowy, sól, pieprz), kasza jaglana 100g, surówka z kapusty pekińskiej 100g (kapusta pekińska, kukurydza, papryka, olej rzepakowy, natka pietruszki alergeny: ryba, jaja, gluten

 

Dieta BCJM* Posiłki z wyeliminowanymi wymienionych alergenami: jaja, cytrusy (również w serkach, jogurtach, itp.), banany, mleko. Podawany jest makaron bezjajeczny.  Dieta bezmleczna (BM): Z diety zostało wyeliminowane mleko i jego produkty.

Do obiadu podawany jest kompot z owoców sezonowych 150ml (woda, jabłka, śliwki, wiśnie, cukier) / Do śniadania podawana jest herbata owocowa 150ml. Wykaz składników produktów złożonych z uwzględnieniem alergenów mogących powodować alergię znajduje się w sekretariacie.

Pozostałe diety: jeśli w czwartej kolumnie nie jest wymieniony zmieniony skład to obowiązuje jadłospis z kolumny 2 (obiadowej). dieta bez ziemniaków i białego sera (BZBS) / bez wieprzowiny (BWP) / bez ryby (BR) / bez strączków (BSTR)

Skip to content