Urszula Sobczyk

Asystent nauczyciela

Studiując pedagogikę opiekuńczą na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach przygotowuję się do pracy pedagoga. Zdobywając praktykę jak i doświadczenie praktyczne weryfikuję i modyfikuję poznane metody, patrzę na dzieci holistycznie.

Praca w przedszkolu to dla mnie ogromna przygoda i możliwość odkrywania razem z dziećmi nowych i ciekawych rzeczy. Uważam, że wspaniałą rzeczą jest możliwość uczestniczenia i wpływu na rozwój dzieci, patrzeć jak rosną, rozwijają się, uczą coraz to nowych rzeczy od najmłodszych lat. Każdego dnia, staram się stworzyć dzieciom w przedszkolu miłą i życzliwą atmosferę. Dużą uwagę przywiązuje do osiągania przez dzieci samodzielności, aby mogły poradzić sobie w otaczającym je środowisku. W wolnym czasie sięgam po książkę oraz spędzam czas z bliskimi i przyjaciółmi.

Kursy i szkolenia:

• Jak wspierać rozwój funkcji poznawczych dzieci.
  • Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci/ Bilingual Future”.
  • Edukacja włączająca.
  • Spektrum autyzmu u dzieci. Wczesna diagnoza i wsparcie.
  • Metoda Integracji Sensorycznej w codziennej pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.