Marika Herus

Nauczyciel wychowawca

Jestem na początku swojej kariery zawodowej. Ukończyłam studia na wydziale Pedagogicznym w Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach w specjalności – Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Od czasów studiów byłam zafascynowana Dziecięcą Matematyką® autorstwa prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Uważam, że w pracy z dziećmi jest ważne rozwijać myślenie twórcze i matematyczne jest to kluczowe. Dzięki edukacji matematycznej prowadzonej zgodnie z rozwojem umysłowym według tej koncepcji moi podopieczni mogą porządkować świat, rozumieć jego funkcjonowanie i każdego dnia rozwijać swój umysł. Matematyka to Królowa Nauk . Według Arystotelesa Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna, zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka. Matematyka jest miarą wszystkiego. Dodatkowo ukończyłam podstawowy kurs mediacji i postaram się pomóc rozwiązać każdy konflikt. Praca z dziećmi jest moją pasją . Największą nagrodą dla mnie jest uśmiech moich podopiecznych. Myślę, że to nie ja wybrałam zawód, ale zawód wybrał mnie ponieważ lubię pracę z dziećmi . Na co dzień jestem studentem 2-ego roku na kierunku Psychologia Edukacji studia pomagają mi zrozumieć jak funkcjonuje umysł ludzki . Według mnie dobry nauczyciel powinien cechować się ogromną wyrozumiałością, być ciepły a przede wszystkim musi kochać dzieci. Praca z dziećmi daje mi wiele radości oraz satysfakcji. Mam zdolności plastyczne w zakresie origami. Dzięki temu jestem w stanie sprawić, że dzieci w pełni angażują się w dodatkowe zajęcia plastyczne .