DAP Akademia Kielce

Zajęcia z piłki nożnej

Nasze przedszkole od początku współpracuje z DAP Akademią w zakresie prowadzenia zajęć piłkarskich dla dzieci. Zajęcia te cieszę się ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Trenerzy prowadzący zajęcia wprowadzają dzieci w świat piłki nożnej, kształtując w nich prawidłowe nawyki, zachęcając do aktywności fizycznej, zabawy, rywalizacji i współpracy.

„Dziecięca Akademia Piłkarska to inicjatywa, która narodziła się z miłości do sportu. Naszą wielką pasją, którą pragniemy dzielić się ze wszystkimi, a w szczególności z dziećmi, jest piłka nożna – Kielce to nasza siedziba. Uważamy, że w dzisiejszych czasach należy kłaść ogromny nacisk na popularyzowanie wśród młodych osób różnych form aktywności fizycznej – w dobie wszechobecnej telewizji i Internetu coraz trudniej bowiem o wzorce i autorytety służące kształtowaniu charakterów, dbaniu o własne zdrowie i wychowywaniu w duchu rywalizacji zgodnej z zasadami fair play. Wychodzimy z założenia, że piłka nożna dla dzieci to doskonały sposób nie tylko na rozwijanie fascynacji sportem, ale również na naukę podstawowych zasad współżycia społecznego w oparciu o poszanowanie drugiego człowieka. Kielce to duży obszar, na którym zapotrzebowanie na zajęcia sportowe dla dzieci jest niemałe. Stąd też narodził się pomysł założenia Dziecięcej Akademii Piłkarskiej, dzięki której możliwe jest realizowanie sportowych marzeń od najmłodszych już lat. To idealny pomysł na zajęcia dodatkowe dla dzieci już od 4 roku życia”