Dawid Kukła

Trener piłki nożnej

Jestem trenerem zajęć piłkarskich prowadzonych w naszym mieście przez Dap Akademię. Prowadzę zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym i nie tylko. Poprzez tak lubiany sport jakim jest piłka nożna zaszczepiamy w dzieciach to co bardzo ważne zainteresowanie formą aktywności ruchowej. Dla dzieci zajęcia te to dobra zabawa z rówieśnikami. Da nas dorosłych to świadomość, że poprzez taką aktywność ruchową dziecko rozwija swoje ciało, wzmacnia mięśnie, koordynację ruchową, uczy się przestrzegać zasad oraz uczy się radzić z emocjami jakie mu towarzyszą: rywalizacja, wygrana, przegrana, nawiązywanie przyjaźni.

„Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę.”. Dlatego cieszę się że tyle przedszkolaków wybiera zajęcia z piłki.